5 pasaulē viapmeklētākie mākslas muzeji

Mākslas muzejs ir vieta, kur ikviens savām acīm var aplūkot slavenākos un ievērojamākos mākslas darbus, kā arī smelties iedvesmu un emocijas no citiem, iespējams, ne tik slaveniem, bet tāpat brīnišķīgiem meistardarbiem. Un, lai gan pasaulē ir ļoti daudz mākslas muzeju un galeriju, ir dažas, kuras ir ievērojamākas par citām.

luvra1. Vispazīstamākais un viens no lielākajiem mākslas muzejiem ir Luvra. Pirms tā kļuva par muzeju, Luvra bija viduslaiku cietoksnis, bet vēlāk Francijas karaļa rezidence. bet apmēram pirms diviem gadsimtiem šī piramīdas formas ēka kļuva par slaveno Luvras muzeju. Muzeja kolekcijā ir kā antīkas gleznas un skulptūras no visas pasaules, piemēram, Venus de Milo, tā arī modernas gleznas. Taču visslavenākais mākslas darbs, kura dēļ daudzi vispār apmeklē Luvru, ir Leonardo da Vinči Mona Lisa.

British Museum2. Kā otrais ievērojamākais un visplašāk apmeklētākais muzejs man būtu jānosauc Britu Muzejs, kurš atrodas Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā. Šis muzejs ir atvēlēts cilvēka vēsturei un kultūrai, tādēļ tajā atrodas mākslas darbu kolekcijas ar 8 miljoniem dažādu darbu, kuri visi kopā ilustrē stāstu, kā radās un attīstījās cilvēku kultūra. Britu muzejs tika atvērts 18. gadsimta vidū, kad tajā pamatā atradās Sera Hansa Slona mākslas darbu kolekcija, bet mūsdienās tajā atrodas arī britu nacionālo vēstures vērtību muzejs. Kā arī šis muzejs var lepoties ar lielāko tiešsaistes muzeju kolekcijas objektu datubāzi pasaulē.

Metropolitan Museum of Art3. Viens no galvenajiem Ņujorkas piesaistes objektiem ir Metropolīta mākslas muzejs jeb saīsinājumā MET. Šis muzejs ir ne tikai lielākais muzejs Amerikas Savienotajās Valstīs, bet arī viens no lielākajiem pasaulē. Šī muzeja pastāvīgā kolekcija sastāda vairāk nekā 2 miljonus dažādu mākslas darbu, sākot no antīkiem darbiem no senās Ēģiptes līdz amerikāņu modernās mākslas kolekcijai. Kopš šī muzeja atklāšanas 1970. gadā, to  ik gadu apmeklē pāri pa 5 miljardi cilvēku.

National Gallery4. Vēl viens Londonas muzejs ir iekļuvis šajā sarakstā, un tā nosaukums ir Nacionālā galerija. Šis grandiozais muzejs tika atklāts 1824. gadā, bet mūsdienās tajā var atrast vairāk nekā 23 tūkstošus dažādu gleznu, kuras ir tapušas sākot no 13. gadsimta līdz 20. gadsimtam. Interesanti ir, ka šī muzeja kolekcija nepieder Lielbritānijas valdošajiem spēkiem, bet gan tās publikai un paļaujas uz publikas ziedojumiem.

Vatican Museums5. Bet 5. pasaulē visapmeklētākais mākslas muzejs ir Vatikāna muzejs, kurš atrodas Vatikāna centrā. Šajā muzejā var aplūkot milzīgu mākslas darbu kolekciju, kuru pamatā cauri gadsimtiem ir izveidojusi Romas Katoļu baznīca. Šis muzejs tika atklāts 16. gadsimtā, un kopš tā laika tajā var ieraudzīt gan senus darbus, gan dažus izcilākos renesanses laika mākslas darbus, un pat modernākus darbus. Šis muzejs sastāv no 54 dažādām tā sauktajām galerijām, kur katrā ir izstādīti cita veida darbi.