Gleznotāji, kuru vārdus joprojām atceras

Klods Monē
Par Klodu Monē, varam teikt, ka pusaudža gados, viņš piederēja pie tiem pusaudžiem, ar kuriem “tikt galā”, bija ļoti grūti. Skolā, viņš nemācījās un uzdevumus nerisināja, tā vietā, viņš apzīmēja burtnīcu vākus ar smieklīgiem, klases biedru vai skolotāju portretiem. Nepagāja ilgs laiks un par Kloda talantu jau zināja daudzi. Viņš kļuva par samērā pazīstamu karikatūru zīmētāju savā pilsēta un pēc kāda laika, par saviem darbiem sāka ņemt naudu. Mazliet vēlāk, Klods Monē, sastapa pieredzējušu ainavu gleznotāju, kurš ķērās pie Kloda apmācīšanas.

Tikai tad, Klods iemīlēja dabu un sākas to just. Savas emocijas, viņš izpauda zīmējumos, kuri ar laiku, kļuva tik populāri, ka mūsdienās pieder pie labākajām gleznām.

Pablo Pikaso
Mūsdienās, viņa vārdu zina gandrīz vai visi, tieši tāpat, kā visas, viņa labākās gleznas.

Pikaso bija talantīgs gleznotājs, grafiķis, dizaineris, keramiķis, kā arī dekorators un skulptors. Tieši Pablo Pikaso var uzskatīt par kubisma pamatlicēju. Turklāt, viņš deva milzu ieguldījumu, pagājuša gadsimta, kultūras attīstībā, kura noteikti nebūtu tāda, ja nebūtu bijis šīs cilvēks.

Savas dzīves laikā, Pablo Pikaso uzzīmēja aptuveni 20 000 darbu, katrs no tiem ir neatkārtojams un unikāls. Zīmēt Pikaso, sāka kopš bērnības, pirmās zīmēšanas stundas viņam pasniedza tēvs, kas bija zīmēšanas skolotājs. Iedvesmu, jaunais Pikaso smēlās pasakās, kuras mamma, izdomāja pati un stāstīja viņam visu nakti.

Vinsents Van Gogs
Vinsents Van Gogs radīja daudz daudz brīnumainu un neparastu darbu. Vinsents piederēja pie grūti audzināmajiem pusaudžiem, bet tie, kuri viņu nepazina, uzskatīja, ka viņš ir nopietns un aizdomājies. Zīmēt, Vinsents sāka vēlāk, kad sāka strādāt mākslas tirdzniecības kompānijā.

Vinsents katru dienu kontaktējās ar mākslas darbiem, tāpēc arī iemācījās tos novērtēt. Pēc neveiksmīgas mīlestības, jaunā dīlera stāvoklis pasliktinājās un viņš nolēma izmēģināt savu spēkus glezniecībā. Neskatoties uz to, ka dīlera darbs viņam nepatika, viņš joprojām turpināja strādāt, jo vajadzēja pelnīt iztiku. Pēc vairākām neveiksmēm, Vinsents Van Gogs nolēma pilnībā, veltīt sevi glezniecībai. Pasaule, viņam par to var būt pateicīga, jo viņš uzdāvināja tai daudz skaistu un unikālu mākslas šedevru.

Īzaks Levitāns
Īzaks Levitāns bija mākslinieks, kurš pirmais atklāja varenās Krievijas skaisto dabu. Viņš mīlēja visu: kokus, katru zāles stiebriņu, debesis, rasas lāses, ziedu, utt. Viņa mīlestību lieliski var redzēt viņa gleznās un katru gleznu var nosaukt par izcilu mākslas šedevru.

Viņa ainavas, pierādīja visiem, ka Krievija, nav pelēka un garlaicīga valsts, kā tika uzskatīts pirms tam, bet gan neaprakstāmi skaista vieta.

Džeksons Polloks
Par Džeksoni Polloku varam teikt, ka viņš bija unikāls un ģeniāls mākslinieks, kas spēja izmainīt sabiedrības uzskatus par glezniecību. Polloka darbi, no cietiem darbiem atšķīrās ar to, ka tie nemaz nelīdzinājās gleznām. Nezinātājām, varētu likties, ka kāds uz audekla, nejauši ir izgāzis krāsas, bet apskatoties tuvāk un uzmanīgāk, var ieraudzīt kaut ko patiesi noslēpumainu un dziļu.

Džeksons pilnībā iegrima radīšanas procesā un visas savas emocijas, izlika uz audekla. Viņš klāja papīru uz grīdas, bet otu vietā izmantoja sasitu stiklu, šķidrās krāsas, nažus, nūjiņas, utt.