Pasaules slavēnākie gleznotāji

Mākslinieki ir tie, kas rada skaistas un neatkārtojamas lietas, kuras lielākā daļa nāk no to iztēles. Viens no šādu mākslinieku tipiem ir gleznotāji, kuri, izmantojot dažādas krāsas un gleznojot uz dažādām virsmām, spēj radīt darbus, kad ir neaizmirstami un spēj piesaistīt uzmanību. Un vēsturē ir bijuši daudzi mākslinieki, kuri ir ieguvuši popularitāti un kurus varētu dēvēt par pasaules slavenākajiem gleznotājiem.

  • Leonardo da Vinči

leonardo-da-vinciPirmais, kas nāk prātā, kad dzirdu vārdu savienojumu pasaules slaveni mākslinieki, ir Leonardo da Vinči vārds. Šis vīrs dzīvoja no 1452. līdz 1519. gadam un savā laikā, kā arī vēl mūsdienās ir viens no lieliskākajiem domātājiem, filozofiem un, protams, māksliniekiem. Šī šķietami dīvainā dažādu jomu kombinācija viņu padarīja izcilu ne tikai kā cilvēku, bet arī kā mākslinieku, jo viņa darbi ir inteliģenti un pārdomāti. Bieži da Vinči dēvē par Eiropas renesanses laikmeta aizsācēju, jo viņš ar savām jaunajām idejām, kā arī darbību zinātnē un reizē mākslā atklāja cilvēkiem pavisam jaunu domāšanas un dzīvesveidu, reizē ar jaunām zināšanām.

  • Pablo Pikaso

Pablo picasoOtrā vieta šajā sarakstā noteikti pieder Pablo Pikaso, kurš bija viens no kubisma aizsācējiem un ļoti ietekmīgs 20. gadsimta mākslinieks. Pikaso piedzima 1881. gadā kādā pilsētā Spānijā, un viņa mākslinieku ģimene tikai papildināja viņam, jau tā piemītošo talantu gleznot. Savus mākslas darbus viņš sāka izrādīt plašākai publikai jau 14 gadu vecumā, bet līdz ar viņu auga gan viņa talants, gan popularitāte. Pikaso nomira 1973. gadā, bet viņš turpina būt viens no pasaulē visslavenākajiem un oriģinālākajiem gleznotājiem.

  • Vincents van Gogs

vincents van gohsŠis ir vēl viens no pasaulē populārākajiem gleznotājiem, kurš gan vairāk reprezentēja impresionisma un modernās mākslas aizsākumu nevis tā plaukumu, kā Pikaso. Van Gogs dzīvoja no 1853. līdz 1890. gadam, un viņš bija izcils mākslinieks ar talantu un mīlestību pret mākslu, iespējams, tāpēc viņa arī izdevās rasīt savu, spontāno gleznošanas stilu.  Apkārt klīst daudzas spekulācijas, par van Goga neparasto krāsu izmantojumu un īpaši par biežo dzeltenā toņa izmantojumu viņa gleznās, taču par spīti spekulācijām un van Goga prāta nestabilitātei, viņa darbi ir brīnišķīgi un noteikti izceļas citu tā laika mākslinieku vidū.

  • Rembrants

rembrantsArī šī mākslinieka vārds ir pazīstams visā pasaulē, taču viņa vārds īpaši tiek cildināts Holandē, no kurienes šis mākslinieks ir nācis, un kur viņš ir darbojies. Rembrants dzīvoja 17. gadsimtā – no 1606. gada līdz 1669. gadam, un kas bija tā sauktais Holandes zelta laikmets. Lai gan Rembrants nāca no bagātas ģimenes un varēja apmeklēt kādu skolu viņš vēlējās, viņš tomēr izlēma izstāties no universitātes, lai gleznotu, kas bija viens no šī vīra vislabākajiem lēmumiem. Interesanti, ka viņš nesekoja citu slavenu mākslinieku pēdās un nedevās uz Itāliju smelties iedvesmu no to darbiem, bet gan uzskatīja, ka viss ko viņam vajag, ir atrodams viņa dzimtenē. Iespējams arī tas ir iemesls viņa ietekmei nīderlandiešu kā arī citu pasaules mākslinieku vidū.

  • Mikelandželo

mikelandželoUn arī šis mākslinieks noteikti ir pelnījis tikt atzīts par vienu no pasaulē slavenākajiem māksliniekiem, jo viņa vārds skan skaļi un skaidri kā izcils itāļu gleznotājs, skulptors, dzejnieks un pat arhitekts. Mikelandželo dzīvoja no 1475. līdz 1564. gadam un savā laikā kļuva par vienu no visietekmīgākajiem Rietumeiropas māksliniekiem, šo titulu saglabājot vēl līdz mūsdienām. Lai gan pats Mikelandželo bija nedaudz iedomīgs un vērtēja sevi ļoti augstu, tas nenoliedz to, ka viņa darbi patiešām bija izcili un dievīgi, iespējams, tāpēc tautas piedēvētais tituls dievīgais Mikelandželo viņam bija tik atbilstošs.