Populārākie latviešu gleznotāji

Latvija ir daudz populāru , nozīmīgu un ievērojamu mākslinieku. Glezniecībā mēs arī varam lepoties ar daudziem atpazīstamiem māksliniekiem. Viņu darbi ir savdabīgi, neatkārtojami un atmiņā paliekoši. Īss apraksts par dažiem no viņiem.

Džemma Skulme ir viena populārākajām latviešu gleznotājām un viena no nozīmīgākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Dzimusi Rīgā, 1925. Gada 20.septembrī, mākslinieciskā ģimenē. Viņas tēvs Oto Skulme bija Smiļģa teātra scenogrāfs, bet māte, Marta Skulme bija pirmā sieviete – tēlniece Latvijā. Džemma Skulme ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu un Repina Mākslas institūtu. Daudzus gadus ir vadījusi Latvijas Mākslinieku savienību. Džemmas Skulmes personālizstādes ir rīkotas Krievijā, Austrijā, Kanādā, Vācijā, ASV. Viņas darbi atrodas Latvijs Valsts Mākslas muzejā, Zimmerly Mākslas muzejā, Tretjakova galerijā.

Vilhelms Purvītis ir dzimis Zaubes pagastā 1872. gada 3. martā, dzirnavnieka ģimenē. 1890. gadā kā brīvklausītājs ir iestājies Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā, kur specializējās tieši ainavu glezniecībā. Viņš bija viens no pazīstamākajiem ainavu gleznotājiem un pedagogiem. Savā laikā ir aizsācis latviešu nacionālās glezniecības skolu. Vilhelms Purvītis ir viens no populārākajiem māksliniekiem latviešu mākslas vēsturē.
Kārlis Padegs ir dzimis Rīgā, 1911. gada 8. novembrī. Latviešu grafiķis un gleznotājs Mācījies Latvijas Mākslas akadēmijā. Ievērojama, nesaprasta un leģendāra personība. Kārļa Padega dzīves stāsts bija krāsains un traģisks. Viņš mira Rīgā 1940. gada 19. aprīlī.

Ārijs Skride ir dzimis Madonas apriņķī, zemnieku ģimenē. 1906. gadā 24 septembrī. Mācījies Vilhelma Purvīša vadītajā Dabasskatu meistardarbnīcā Latvijas Mākslas akadēmijā. Ir strādājis par zīmēšanas skolotāju N. Draudziņas Rīgas ģimnāzijā un par katedras pedagogu Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā. Pārsvarā gleznoja lauku ainavas, Rīgas nomales, mazpilsētu skatus, tirgus, spēkstacijas, ostas. Gleznošanai izmantoja zaļgani pelēcīgo krāsu gammas. Daži darbi tika veikti spilgtā spektru gammā. Personālizstādes notikušas Rīgā, Cēsīs, Jelgavā.

Maija tabaka ir dzimusi Jelgavā 1939. gada 5. novembrī. Māte bija šuvēja, tēvs – inženieris. Mācījās Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, tad pārcēlās uz glezniecības nodaļu. Šarmanta, eleganta, noslēpumaina māksliniece, ar savu rokrakstu un glezniecības manieri viņa ir unikāla pasaules mērogā. Pārsvarā ir zīmējusi reālistiskus portretus. Gleznas ir uzgleznotas košās, brīnišķīgās gaismās, bet savā mūžā māksliniece daudzkārt ir lamāta un nicināta par savām gleznām. Gleznu sižeti ir sarežģīti būvēti. Maija Tabaka ir ilustrējusi arī bērnu grāmatas. Saņēmusi daudz un dažādu godalgu, par viņu ir uzņemta filma. Viņas darbi atrodas Tretjakova galerijā, Berlīnes Nacionālajā galerijā, Zimmerli Mākslas muzejā.