Top 5 Pasules slavenākās gleznas

Māksla ir kaut kas brīnišķīgs un apbrīnojums. Ikviena uzgleznotā glezna ir māksla, tātad arī tās ir brīnišķīgas un apbrīnojamas. lai gan daudzi vēlētos, ka ikviena glezna iegūtu to atzinību, kādu tā ir pelnījusi, ne vienmēr tas tomēr notiek. Bet ir dažas gleznas, kuras ir pazīstamas visā pasaulē un kā mākslas kritiķu, tā ikviena cita mākslas mīļotāja atzītas.

  1. Mona_LisaEs domāju, ka pasaulē visslavenākā un populārākā glezna ir Leonardo da Vinči Mona Lisa. To ne tikai atpazīst visā pasaulē, bet tā arī ir objekts, kas visvairāk piesaista Parīzes muzeja – Luvras – apmeklētāju uzmanību. Ik gadu to tajā aplūko aptuveni seši miljoni cilvēku. Leonardo da Vinči šo gleznu uzgleznoja visai neilgi pirms savas nāves – starp 1503. un 1506. gadu – precīzs gads nav zināms. Šajā gleznā ir attēlots kādas sievietes – Lisas  Džerardi portrets.
  2. the_last_supper-1024x556Vēl viena Leonardo da Vinči glezna ir ieguvusi līdzīgu popularitāti, kā viņa Mona Liza. Arī glezna ar nosaukumu Svētais vakarēdiens, kura patiesībā ir vairāk sienas zīmējums, kurš atrodas Santa Maria della Grazie baznīcā Milānā. Šajā gleznā ir attēlots Jēzus Kristus un viņa mācekļu pēdējā maltīte, kura tiek aprakstīta Jāņa evaņģēlijā 13:21. Da Vinči šo gleznu sāka gleznot ap 1495. gadu un tā tika izveidota kā daļa, no šīs Milānas baznīcas renovācijas darbiem.
  3. The_Creation_Of_AdamVēl viena ļoti pazīstama glezna, kas patiesībā ir freska, kas uzgleznota uz Romas Siksta kapelas grieztiem, ir slavenā gleznotāja Mikelandželo Ādama radīšana. Mikelandželo šo brīnišķīgo darbu radīja no 1508. līdz 1512. gadam.  Ādama radīšana sastāv no 9 dažādām Mozus grāmatas ainām no vecās derības. Šie 9 gleznojumi rotā Siksta kapelas grieztu vidu, un bija viens no grandiozākajiem, bet tajā pašā laikā arī vissmagākajiem Mikelandželo darbiem.
  4. Starry_Night-1024x811Nākamā glezna, kuru arī noteikti atpazītu liela daļa pasaules iedzīvotāju ir Vinsenta van Goga Zvaigžņotā nakts. Šis holandiešu mākslinieks savu slavenāko gleznu uzgleznoja 1889. gadā, kura tagad atrodas Ņujorkas modernās mākslas muzeja pastāvīgajā kolekcijā. Šī glezna ir skaists, bet arī nedaudz neparasts zvaigžņotas nakts atainojums, kurā dominē piesātināti zilie un dzeltenie toņi.
  5. The_ScreamBet glezna, kura sevī iekļauj labāko no ekspresionisma glezniecības stila, ir norvēģu gleznotāja Edvarda Munka Kliedziens. Šajā gleznā ir attēlota kliedzoša cilvēka figūra, kurai fona ir asinssarkanas debesis. Šo gleznu Munks uzgleznoja 1893. gadā, taču kopš tā laika tā ir kļuvusi par vienu no iecienītākajiem un populārākajiem vizuālās mākslas motīviem visā pasaulē. Šī glezna ir skaists, bet tajā pašā laikā šausmu pilns mākslasdarbs.